Експерти «Компанії Ензим» взяли участь в ІІ Міжнародному ЕКО-Форумі «Вода і Енергія»

7–17 жовтня 2016 року

Експерти «Компанії Ензим» взяли участь в ІІ Міжнародному ЕКО-Форумі «Вода і Енергія» 2018-08-02T11:36:08+00:00

Подія

«Компанія Ензим» вже вдруге стала одним із експертів та партнерів ІІ Міжнародного ЕКО-Форуму «Вода і Енергія». Цей форум зібрав у Львові понад 200 міжнародних експертів, які говорили про впровадження новітніх технологій очищення стічних вод. «Компанія Ензим» поділилася досвідом впровадження власного інноваційного екологічного проекту. Нагадаємо, сучасний комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» – єдиний на Львівщині, який застосовує біологічні методи очистки стічних вод відповідно до світових технологій.

«Ми не вперше представляємо наш комплекс очисних споруд і запрошені сюди в якості експертів. На сьогодні ми маємо 14 років досвіду експлуатації технології очищення стічних вод. За останні два роки ми досвід помножували, оскільки збільшили анаеробну частину вдвічі. У цьому році ми завершуємо ще один етап запуску анаеробної стадії. Це є комплексний підхід, адже це не тільки очищення стічних вод, а також енергоефективний захід. Зокрема ми вже отримуємо біогаз в кількості 50% від власних потреб в енергоносії. В перспективі плануємо отримувати 70% біогазу», – розповів Микола Шустер, технічний директор «Компанії Ензим».

У цьогорічному ЕКО-Форумі взяли участь українські урядовці, представники муніципальних органів, іноземні інвестори, міжнародні та українські експерти. На форум також завітали партнери «Компанії Ензим» – експерти польської компанії Wawatech.

«Компанія Ензим» є дуже інноваційним підприємством. Це одне з небагатьох підприємств у світі чи в Європі, яке має безкисневе очищення стічних вод. Загалом європейські фірми використовують менш ефективні енергетичні рішення. Ті рішення, що є в «Ензимі», приносять прибутки. Термін повернення інвестицій становить близько трьох років. Головний екологічний ефект від цього – до міських очисних споруд у Львові потрапляють стічні води ще більш поглибленого очищення. Також виробництво біогазу приносить дуже хороші ефекти», – зазначив Роберт Зажицькі, представник компанії Wawatech (Польща).

Чимало учасників форуму знайомі з технологіями, які використовує «Компанія Ензим». «Я був кілька разів в «Компанії Ензим», ще перед процесом модернізації, під час та після. Вибір технології дуже доречний і актуальний, тому що безкиснева очистка стічних вод дає хороші екологічні ефекти. «Компанія Ензим» знаходиться на етапі запуску другої черги очисних споруд, яка має 100%-во забезпечити можливість переробки стічних вод, щоб отримувати велику кількість біогазу для власних потреб. Таких технологій в Україні я не зустрічав і я думаю, що це перший крок, який буде прикладом для інших промислових підприємств, як отримати з відходу прибуток», – розповів Дмитро Левицький, хімік-технолог компанії Węglostal (Польща).

«Компанія Ензим» вже вдруге є учасником та партнером цього екологічного форуму. «Ми розуміємо, наскільки це важливо не лише для нашого регіону, а й в цілому. Ми раді, що маємо змогу бути одним із партнерів екофоруму, який організований за участю міської ради та «Львівводоканалу». Якщо порівняти рівень інформативного наповнення і учасників з попереднім, який відбувався вперше, то це дійсно якісний ріст і за кількістю, і за якістю матеріалу, який представляється», – резюмував Микола Шустер.

Зазначимо, цьогорічний екологічний форум відвідали також міський голова Львова Андрій Садовий, заступник міністра екології України Микола Кузьо, посол Данії Крістіан Донс Крістенсен,  посол Словенії Наташа Прах,  голова Фонду охорони природного навколишнього середовища Республіки Польща Казімєж Куйда.

Довідка:

Комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» складається з анаеробної та аеробної стадії очищення стічних вод. Він експлуатується цілодобово 365 днів/рік. На комплексі відбувається поглиблене очищення стічних вод, а також зменшено навантаження на міські очисні системи. Вартість комплексу, спорудженого в 2004 році – біля 3 млн €. Додатково у 2015-2016 роках вже інвестовано ще понад 1 млн €. Країни-виробники обладнання: Німеччина, Швейцарія, Італія, Чехія, Австрія, Польща.

Завантажити текст

Відео

Фотогалерея

Завантажити фотогалерею

Цифра

Понад 200 експертів зібрав ІІ Міжнародний ЕКО-Форум «Вода і Енергія»

14 років досвіду має «Компанія Ензим» щодо експлуатації технології очищення стічних вод

Біля 3 млн € – вартість комплексу очисних споруд «Компанії Ензим», спорудженого в 2004 році. Додатково у 2015-2016 роках інвестовано ще понад 1 млн €.

Комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» експлуатується цілодобово 365 днів/рік

Цитата

«Ми не вперше представляємо наш комплекс очисних споруд і запрошені сюди в якості експертів. На сьогодні ми маємо 14 років досвіду експлуатації технології очищення стічних вод. За останні два роки ми досвід помножували, оскільки збільшили анаеробну частину вдвічі. У цьому році ми завершуємо ще один етап запуску анаеробної стадії. Це є комплексний підхід, адже це не тільки очищення стічних вод, а також енергоефективний захід. Зокрема ми вже отримуємо біогаз в кількості 50% від власних потреб в енергоносії. В перспективі плануємо отримувати 70% біогазу»
Микола Шустер, технічний директор «Компанії Ензим»
Микола Шустер
Роберт Зажицькі
«Компанія Ензим» є дуже інноваційним підприємством. Це одне з небагатьох підприємств на світі чи в Європі, яке має безкисневе очищення стічних вод. Загалом європейські фірми використовують менш ефективні енергетичні рішення. Ті рішення, що є в «Ензимі» приносять прибутки. Термін повернення інвестицій становить близько трьох років. Головний екологічний ефект від цього – до міських очисних споруд у Львові потрапляють стічні води ще більш поглибленого очищення. Також виробництво біогазу приносить дуже хороші ефекти»
Роберт Зажицькі, представник компанії Wawatech
«Компанії Ензим» зробила дуже доречний і актуальний вибір технології, тому що безкиснева очистка стічних вод дає хороші екологічні ефекти. «Компанія Ензим» знаходиться на етапі запуску другої черги очисних споруд, яка має 100%-во забезпечити можливість переробки стічних вод, щоб отримувати велику кількість біогазу для власних потреб. Таких технологій в Україні я не зустрічав і я думаю, що це перший крок, який буде прикладом для інших промислових підприємств, як отримати з відходу прибуток»
Дмитро Левицький, хімік-технолог компанії Węglostal
Дмитро Левицький